Lampa antydepresyjna Innolux Rondo AIR LED
999,00 
Towar chwilowo niedostępny.

ODBIÓR W PUNKCIE DHL Parcel

 • PRZEDPŁATA - 16.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 20.99 zł. / DOSTĘPNE DLA ZAMÓWIEŃ DO 950 zł.

KURIER DHL

 • PRZEDPŁATA - 18.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 22.99 zł.

Masz 14 dni na ewentualny zwrot zakupionego produktu - szczegóły w zakładkach Zwroty i Reklamacje oraz Regulaminie dostępnymi na dole strony

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Lampa do światłoterapii Innolux Rondo AIR LED

Rondo AIR to najnowsza wersja uznanej przez konsumentów lampy Rondo. Została ona wyposażona w najnowocześniejsze oświetlenie LED, które posiada doskonałe parametry świetlne. Dzieki nim lampa od razu równomiernie rozświetla się w odpowiednim natężeniu światła, jest ono niezmienne przez lata użytkowania, a przy tym pobór mocy jest bardzo mały. Nie trzeba martwić się świetlówkami i wydajnością, a żywotność komponentów LED wynosi aż 50 000 godzin. Światło jest filtrowane, pozbawione promieni UV i całkowicie bezpieczne dla skóry i oczu. Jedynym przeciwwskazaniem są poważne choroby oczu( np. zaawansowana jaskra), wtedy należy skonsultować się z lekarzem.

Lampa Innolux Rondo AIR jest minimalistyczną, piękną i skuteczną lampą antydepresyjną. Nie jest wyposażona w regulator natężenia oświetlenia. Jest przeznaczona przede wszystkim do użytkowania terapeutycznego, jednak tak jak pozostałe lampy firmy INNOLUX może być użytkowana przez cały rok jako lampa doświetlająca pomieszczenie lub służyć przy pracach wymagających dobrego oświetlenia.

Natężenie oświetlenia:

 • 2 500 lx w odległości 110 cm
 • 10 000 lx w odległości 55 cm

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest, aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx., a zalecany czas trwania sesji: 30-120 minut.

Zalety fototerapii / światłoterapii jasnym światłem:

 • zapobiega depresji sezonowej, zimowej i pomaga w leczeniu jej objawów
 • pomaga w usuwaniu złego samopoczucia, apatii, uczucia smutku i lęku
 • pomaga w walce z bezsennością
 • pomaga w walce z okresową bulimią
 • łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual syndrome, PMS)
 • jest tańsza od farmakoterapii
 • jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych.

Optymalny czas trwania sesji można dobierać indywidualnie, uwzględniając średnią odległość twarzy od lampy podczas naświetlania. Sesja dłuższa niż dwie godziny nie jest szkodliwa, ale też nie zwiększa efektu terapeutycznego.

Zalety fińskich lamp do światłoterapii z rodziny Innolux

Lampy do światłoterapii z rodziny Innolux są zaprojektowane, testowane i produkowane w Finlandii, gdzie z uwagi na położenie geograficzne, sezonowe zmiany i różnice w ilości światła dziennego są oczywiste i szczególnie intensywne. Finlandia jest jednym z wiodących krajów świata w dziedzinie badań nad leczniczymi własnościami jasnego światła we wspomaganiu leczenia depresji sezonowej. Badania te były podstawą opracowania i rozwoju lamp do światłoterapii z rodziny Innolux. Lampy te są skuteczne, bezpieczne i wygodne w stosowaniu, a także dzięki cieszącemu się wielkim uznaniem w świecie fińskiemu stylowi wzornictwa, mogą być istotnym, eleganckim i efektownym elementem wyposażenia każdego domu lub gabinetu.

Lampy Innolux spełniają wszystkie wymagania dla terapii o najwyższej jakości: natężenie światła jest odpowiednio wysokie, jest ono równomiernie rozprowadzane, jego migotanie niezauważalne, a nieprzezroczysty klosz nie przepuszcza promieni UV.

Dlaczego światłoterapia?

Światło słoneczne lub sztuczne, zbliżone do słonecznego, jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka, takich jak czuwanie - sen, dobowe wahania temperatury ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych hormonów.

W okresie jesienno-zimowym niedobory światła słonecznego są dotkliwe dla wielu ludzi.  Dni są bardzo krótkie, a występujące zachmurzenie powoduje, że często tygodniami nie widzimy słońca. Większość czasu spędzamy też w tym okresie w zamkniętych pomieszczeniach.

Niedobory światła słonecznego mogą przełożyć się na występowanie depresji sezonowej, problemów ze snem, permanentnego braku energii, nadmiernego apetytu i innych dolegliwości. Stosowanie lamp antydepresyjnych, regulując m.in. mechanizm wydzielania melatoniny (hormon snu), synchronizuje wewnętrzne rytmy biologiczne i umożliwia istotne złagodzenie tych dolegliwości.

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

DANE TECHNICZNE PRODUKTU:

Pobór mocy: 24 W 
Zasilanie: 220-240 V (50 Hz) 
Źródło zasilania: LED
Temperatura barwowa światła: 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego) 
Strumień świetlny: 2040 lm 
Stopień ochrony: IP20 
Rozmiary: 150 x 200 mm 
Waga: 1,5 kg 
Kolor: biały 
Długość przewodu: 2,5m

Wyrób medyczny: Certyfikat Medical Device EN ISO 13485 & CE 2460, VAT 8%

Producent: Innojok Oy, Finlandia

Gwarancja: 2 lata

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Opinie pochodzą od zarejestrowanych użytkowników sklepu.