Kwarantanna z laską

Kwarantanna z laską ortopedyczną

Wśród lawiny złych informacji, nikt nie mówi, czy senior będzie umiał wyjść z domu po czasie „zasiedzenia” z powodu ogólnospołecznej kwarantanny. I tu należy docenić funkcję profilaktyczno-ortopedyczną laski.

Laska to podstawowa pomoc dla aparatu ruchu i wbrew powszechnym opiniom nie jest to wyłącznie podpora. Pod tym względem jest zdecydowanie lepsza niż kula, bo mobilizuje do ruchu i ćwiczy elastyczność ciała. Laska tak naprawdę służy do systematycznego ćwiczenia prawidłowej postawy, co z wiekiem staje się prawdziwym wyzwaniem. Obecna sytuacja, która zmusza do pozostania w domu, zmniejsza niekorzystnie ruchomość stawów i będzie miała trudne do odwrócenia skutki w zakresie ogólnej sprawności osób w podeszłym wieku i innych wspomagających się laską. Podczas długich dni spędzanych w domu należy, jak najwięcej chodzić z pomocą laski . Bowiem szczególnie w tych okolicznościach służy ona do ćwiczeń prawidłowej pozycji kręgosłupa. Zapobiega nadmiernemu pochylaniu się do przodu i garbieniu. Istotna jest prawidłowo dobrana wysokość laski ( patrz : „Jak dostosować wysokość laski ortopedycznej” ).

Trzeba wspomnieć, że dzięki pionizacji ciała, laska odciąża stawy kolanowe i biodrowe, które z wiekiem „zużywają się” a ich obciążenie manifestuje się silnym bólem. Dobroczynne działanie laski przekłada się na mniejszy ból stawów i kręgosłupa, gdyż jest on następstwem nieprawidłowej postawy ciała. Również łatwiej jest zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, korzystając z pomocy laski, tym razem, jako podpory. Łatwiejsze wstanie z fotela mobilizuje do częstszego, bezpiecznego poruszania się po mieszkaniu. Laska asekuruje, więc zmniejsza obawę przed niepożądanym upadkiem i zdecydowanie poprawia poczucie bezpieczeństwa w czasie chodzenia.

Dodatkowo, laska jest znakomitym przyrządem do ćwiczeń. Przecież jest to doskonały drążek rehabilitacyjny, który można stosować np. do rozciągania klatki piersiowej i prostowania pleców. Pamiętajmy, że kwarantanna przeminie. Młodsi i sprawni ludzie pobiegają, pójdą na siłownię czy fitness, przywrócą kondycję i zgubią nabyte kilogramy. A seniorzy? Nie wrócą łatwo do dawnej kondycji i pozostaną uwięzieni w domu. I choć nikt o tym nie mówi, trzeba za wszelką cenę ćwiczyć w domu sprawność ruchową, aby móc samodzielnie wyjść do parku i na spacer, gdy tylko będzie to możliwe.

Hanna Jernas - OrtoModa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lasek ortopedycznych.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii