Co to jest kompresjoterapia?

Co to jest kompresjoterapia? Pończochy i rajstopy uciskowe.

CZYM JEST KOMPRESJOTERAPIA?

Kompresjoterapia to leczenie uciskiem, to podstawa walki z niewydolnością żylną , obrzękiem limfatycznym i większością schorzeń układu krążenia obwodowego. To także bardzo ważna profilaktyka przeciwzakrzepowa, czyli zapobieganie zakrzepowemu zapaleniu żył.

Z pewnością,  zdarzyło Wam się mieć we własnych nogach uczucie ciężkości i obrzęk po wielu godzinach siedzenia w podróży, a może nawet w pracy. To wyraźny sygnał, że tak zwany „powrót żylny„ jest niewydolny. Stąd już tylko krok do niebezpiecznej zakrzepicy (między innymi choroby podróżnych), czyli zakrzepowego zapalenia żył. Aby uchronić się przed tym schorzeniem  i  jego powikłaniami, warto stosować medyczne podkolanówki uciskowe, niemal obowiązkowo podczas podróży samolotem oraz wielogodzinnej jazdy samochodem, szczególnie w roli pasażera. Dodatkowym czynnikiem ryzyka podczas lotu samolotem jest częsta, nie do przewidzenia zmiana ciśnienia, a w samochodzie intensywne ogrzewanie skierowane na nogi.

Istotnym jest zakładanie podkolanówek czy pończoch uciskowych rano na nogi wypoczęte po nocy, a także prawidłowy dobór rozmiaru. Nie jest prawdą, że podkolanówki uciskają niezdrowo pod kolanem. Te medyczne uciskają najbardziej na dole, a im wyżej, tym słabiej. Założenie ich na nogi, to pewien wysiłek, ale i tak opłaca się. Tak wyposażeni możemy ruszyć bez obaw nawet w daleki świat !

 

Hanna Jernas - OrtoModa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z wyrobami uciskowymi z naszej oferty.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Super!
Super napisane!
Pokazuje 1-1 z 1 opinii