Poduszka ortopedyczna przeciw chrapaniu Sissel Silencium
1 445,00  1 499,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Towar chwilowo niedostępny.

ODBIÓR W PUNKCIE DHL Parcel

  • PRZEDPŁATA - 16.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
  • POBRANIE - 20.99 zł. / DOSTĘPNE DLA ZAMÓWIEŃ DO 950 zł.

KURIER DHL

  • PRZEDPŁATA - 18.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
  • POBRANIE - 22.99 zł.

Masz 14 dni na ewentualny zwrot zakupionego produktu - szczegóły w zakładkach Zwroty i Reklamacje oraz Regulaminie dostępnymi na dole strony

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Poduszka ortopedyczna przeciw chrapaniu SISSEL SILENCIUM

Zadbaj o siebie i komfort swoich bliskich! Poduszka do spania SISSEL SILENCIUM to rewolucyjne i długo oczekiwane rozwiązanie dla osób z problemem chrapania! Ta wyjątkowa poduszka ortopedyczna, opierająca się na innowacyjnych i zaawansowanych metodach działania, która skutecznie zapobiega męczącemu i wyczerpującemu chrapaniu.

Tak jak pozostałe poduszki ortopedyczne szwedzkiej firmy Sissel, wyposażona jest w unikalny profil i kształt, zapewniający anatomiczną i zdrową pozycję kręgosłupa podczas snu. Dla zwiększenia komfortu użytkowników niemałe znaczenie ma również większa szerokość poduszki, regulacja jej wysokości dla uzyskania najlepszego indywidualnego dopasowania oraz wykonanie z najnowocześniejszej pianki z pamięcią kształtu typu visco-elastic.

Redukcja lub całkowite wyeliminowanie chrapania w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości życia nie tylko osób chrapiących, ale również ich bliskich. Prawidłowy, zdrowy i regenerujący sen eliminuje poczucie zmęczenia w ciągu dnia i bóle głowy spowodowane niewyspaniem. To także skuteczna droga do poprawy samopoczucia, lepszej koncentracji, zwiększonej wydajności i większej odporności na stres.

Zapobiega chrapaniu

Poduszka Sissel Silencium to rezultat wieloletnich analiz i testów, których celem było stworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na wykorzystanie w praktyce potwierdzonych badaniami informacji o możliwości zniwelowania chrapania poprzez zmianę położenia ciała podczas snu. Powoływane wyniki badań jednoznacznie bowiem wskazywały, że wraz ze zmianą pozycji ciała lub głowy dochodzi do wyeliminowania lub znacznej redukcji chrapania.

Zasada działania poduszki redukującej chrapanie

Poduszka redukująca chrapanie Sissel Silencium wyposażona jest w system wewnętrznych czujników i mikrofony, które nieprzerwanie rejestrują dźwięki wydawane podczas snu oraz monitorują położenie głowy na poduszce. W chwili, gdy odnotowane zostaną odgłosy chrapania, właściwe komory powietrzne automatycznie i cicho wypełniają się, powodując delikatne przemieszczenie i zmianę pozycji głowy na poduszce. Zmiana położenia głowy zwiększa dystans pomiędzy językiem a gardłem, udrażniając drogi oddechowe i w konsekwencji redukując chrapanie. W przypadku braku zamierzonego efektu przy pierwszym przemieszczeniu, poduszka SILENCIUM stopniowo kontynuuje zmiany ułożenia głowy w różnych kierunkach, szukając pozycji, w której chrapanie ustanie lub zostanie najbardziej zredukowane.

Schemat budowy

Poduszka przeciwchtapaniu Sissel Sillencium

Pilot sterujący

Pilot sterujacy do poduszki przeciw chrapaniu Sissel Sillencium

Inne informacje

Oprócz funkcji zapobiegania chrapaniu poduszka Sissel Silencium posiada wszystkie zalety najwyższej jakości poduszki ortopedycznej. Jej kształt zapewnia odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, dzięki czemu rozluźnia nacisk między kręgami oraz odciąża mięśnie. Wyposażona jest również w wyjmowaną wkładkę Vario z pianki sprężystej, której zastosowanie lub usunięcie umożliwia doskonałe dopasowanie wysokości poduszki do budowy ciała użytkownika. Maksymalny komfort podczas snu jest też zasługą wytrzymałej i idealnie rozkładającej nacisk pianki visco-elastic (pianki z pamięcią – memory foam), z której zbudowana jest zewnętrzna warstwa poduszki.

Poduszka do spania SISSEL SILENCIUM przeznaczona jest dla osób zmagających się ze „zwykłym” chrapaniem, czyli chrapaniem kompensacyjnym, które nie ma podłoża chorobowego. Nie powinni jej natomiast stosować pacjenci cierpiący na bezdech senny, zawroty głowy w pozycji leżącej, schorzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz przechodzący rekonwalescencję po operacji kręgosłupa. Poduszka nie jest przeznaczona dla dzieci.

Poduszka SISSEL SILENCIUM to wyrób medyczny posiadający certyfikat zgodności z Dyrektywą 93/42/EWG.

Produkt posiada 2 lata gwarancji.

Poduszka ortopedyczna przeciwchrapaniu Sissel

Badania statystyczne i testy kliniczne 

Skuteczność poduszki została potwierdzona w testach i badaniach. Zgodnie z ich wynikami chrapanie zostało zredukowane średnio o 70% a maksymalnie o 95%.

W 2001 roku w laboratorium snu na Wydziale Neurologii i Neurofizjologii w Klinice Lindenbrunn w Coppenbrügge w Niemczech przeprowadzono pierwsze badania poduszki zapobiegającej chrapaniu. Przeanalizowano wówczas wpływ jej działania na czas trwania i intensywność chrapania, a także pracę serca. Zgodnie z wynikami badań u wszystkich uczestników badania znacząco zmniejszył się całkowity czas chrapania, w tym szczególnie niebezpiecznego chrapania głośnego. U większości osób podczas snu na poduszce zapobiegającej chrapaniu zmniejszyła się również częstość akcji serca.

Kolejne badanie w warunkach kontrolowanych miało miejsce w Klinice Otolaryngologii w szpitalu w Mannheim na przełomie 2013 i 2014 roku. Potwierdziło one również skuteczność metody zmiany położenia głowy podczas snu w walce z chrapaniem. Zgodnie z ich wynikami poduszka powoduje znaczącą redukcję chrapania, jednocześnie zachowując właściwe parametry oddechowe oraz nie wpływa na zwiększenie ilości wybudzeń.

Poduszka SISSEL SILENCIUM została także poddana międzynarodowemu, długookresowemu testowi przeprowadzonemu od stycznia do lipca 2012 roku w warunkach domowych przy pomocy oprogramowania monitorującego. Rezultaty badań jednoznacznie wskazują na skrócenie czasu trwania chrapania podczas snu oraz zmniejszenie jego głośności i intensywności (wyraźne zmniejszenie występowania groźnego chrapania głośnego). Redukcja całkowitego czasu chrapania wyniosła średnio 70%, zaś maksymalnie aż 95%! Równie pozytywne były odczucia uczestników badania – 80% z nich czuło się bardziej wypoczętych. Nie mieli oni też zastrzeżeń dotyczących sposobu jej używania, łatwości obsługi oraz komfortu podczas snu.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Opinie pochodzą od zarejestrowanych użytkowników sklepu.