Hovding 2.0 - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna
1 199,00  1 249,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Towar chwilowo niedostępny.

ODBIÓR W PUNKCIE DHL Parcel

 • PRZEDPŁATA - 16.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 20.99 zł. / DOSTĘPNE DLA ZAMÓWIEŃ DO 950 zł.

KURIER DHL

 • PRZEDPŁATA - 18.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 22.99 zł.

Masz 14 dni na ewentualny zwrot zakupionego produktu - szczegóły w zakładkach Zwroty i Reklamacje oraz Regulaminie dostępnymi na dole strony

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Niweidzialny kask rowerowy Hövding 2.0

Niewątpliwa rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa rowerzysty. Ten niewidzialny kask to w pełni funkcjonalna poduszka powietrzna stworzona z myślą o ochronie najważniejszej części ludzkiego ciała, jaką jest głowa. Kask Hövding, który powstał w Szwecji, jest nie tylko jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku. Stanowi również stylowy i modny dodatek do naszej odzieży.

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

ZASADA DZIAŁANIA

Kask Hövding  inaczej jak w przypadku klasycznych kasków rowerowych, nie jest noszony na głowie. Ma on postać specjalnego kołnierza zakładanego na szyję. Posiada baterię, pojemnik ze sprężonym gazem oraz czujniki takie jak żyroskop i akcelerometr. System komputerowy kasku wraz ze specjalnym algorytmem cały czas na bieżąco analizuje ruchy rowerzysty. W momencie, gdy zostaną one zaklasyfikowane jako bezpośrednie zagrożenie dla użytkownika, a przede wszystkim głowy, kołnierz Hövding tuż przed kolizją wyrzuca z siebie poduszkę powietrzną, która w czasie 0,1 sekundy tworzy kaptur ochronny dookoła głowy. Nieosłonięte pozostaje jedynie pole widzenia. Ciśnienie w kasku utrzymuje się przez chwilę, aby głowa była bezpieczna w wypadkach trwających dłużej, zapewniając  maksymalną ochronnę. Urządzenie posiada „czarną skrzynkę” rejestrującą ruchy użytkownika na 10 sekund przed zderzeniem. Hövding zapewnia wyjątkową absorpcję energii kinetycznej porównywalną lub nawet lepszą od klasycznych kasków rowerowych, będąc przy tym wygodnym do noszenia i dyskretnym akcesorium.

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

WYGODNA I PROSTA OBSŁUGA

Sama obsługa Kasku Hövding jest niezwykle prosta. Posiada on włącznik, gniazdo USB do jego ładowania oraz wskaźnik stanu baterii. Tworząc tą swoistą poduszkę powietrzną mocno koncentrowano się nad tym, aby urządzenie w żaden sposób nie zawadzało rowerzyście. Przy tym korzystanie z kasku nie naraża na przykład na zniszczenie fryzury w drodze do pracy i pozwala na pełną swobodę ruchów. Należy jednak zaznaczyć, że Hövding może nie zadziałać z dużymi fryzurami jak afro lub dredy oraz wielkimi nakryciami głowy. W takich wypadkach może nie otworzyć się prawidłowo. Jedno naładowanie kasku Hövding wystarcza na około 10 godzin aktywnej jazdy na rowerze.

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

HISTORIA KASKU HÖVDING

Kask rowerowy Hövding to wynik intensywnych badań i doświadczeń, które rozpoczęły się w 2005 roku. Przez lata szwedzka firma Hövding opracowała unikalną wiedzę we wdrożeniu technologii stosowanej przy produkcji poduszek powietrznych do stworzenia tego wyjątkowego rozwiązania. Produkt został opracowany we współpracy ze szwedzkim producentem Alva. Szeroko zakrojone badania zostały przeprowadzone w celu zapewnienia wymaganej ochrony głowy rowerzystów podczas wypadków. Nad produktem pracowali najwybitniejsi lekarze od urazów głowy, specjaliści air bag, matematycy i specjaliści od testów zderzeniowych. Przeanalizowane zostały niezliczone ilości wariantów ewentualnych kolizji z udziałem rowerzystów.

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

ROZMIARY

Poduszka powietrzna dla rowerzystów Hövding w standardowej ofercie występuje w dwóch rozmiarach. Oba te rozmiary są odpowiednie dla użytkowników o średnicy głowy od 52 cm do 59 cm. Dla określenia prawidłowego rozmiaru należy dokonać pomiaru obwodu szyi w jej dolnej części. 

 • Rozmiar „S” dla obwodu szyi mniejszego niż 36 cm
 • Rozmiar „M” dla obwodu szyi 36- 42 cm

W ofercie występuje również rozmiar „L” dla obwodu szyi 38–45 cm. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego rozmiaru, prosimy o kontakt w sprawie określenia czasu dostępności i możliwości zamówienia.

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

Główne cechy produktu:

 • Zapobiega urazom głowy
 • Unikatowy, dyskretny, stylowy, składany i prosty do przenoszenia
 • Ukryty i niewidzialny kask rowerowy
 • Zamek błyskawiczny z przodu
 • Złącze USB do ładowania
 • Funkcja włączania/wyłączania
 • Sygnały dźwiękowe
 • Wskaźnik naładowania baterii
 • Wbudowana "czarna skrzynka"
 • Deszczoodporny materiał kołnierza dla maksymalnej ochrony systemu.

 

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

Zawartość zestawu:

 • Kask rowerowy - poduszka powietrzna Hövding
 • Kabel USB do ładowania
 • Instrukcja obsługi

 

Hovding - Niewidzialny kask rowerowy poduszka powietrzna

Dodatkowe informacje

 • 2 lata gwarancji
 • Produkt posiada certyfikat CE

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Opinie pochodzą od zarejestrowanych użytkowników sklepu.