Body Clock iTENS - przenośna ulga w bólu
450,00  460,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt
Towar chwilowo niedostępny.

ODBIÓR W PUNKCIE DHL Parcel

 • PRZEDPŁATA - 16.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 20.99 zł. / DOSTĘPNE DLA ZAMÓWIEŃ DO 950 zł.

KURIER DHL

 • PRZEDPŁATA - 18.99 zł. / GRATIS dla zamówień powyżej 500 zł.
 • POBRANIE - 22.99 zł.

Masz 14 dni na ewentualny zwrot zakupionego produktu - szczegóły w zakładkach Zwroty i Reklamacje oraz Regulaminie dostępnymi na dole strony

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Body Clock iTENS - przenośna ulga w bólu

Nowoczesne urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji, poprzez bezpośrednie noszenie na ciele. Praktycznie każdy może skorzystać z jego funkcji, ale dedykowane jest osobom aktywnym fizycznie. Urządzenie do elektrostymulacji iTens jest cienkie, lekkie i może być dyskretnie noszone pod ubraniem. Ponadto nowatorska konstrukcja urządzenia powoduje, że nie ma ono żadnych przewodów, które mogłyby przeszkadzać w poruszaniu się. Rozwiązaniem to jest zatem całkowicie przenośne. Można je łatwo kontrolować przez bezpłatną aplikację mobilną zainstalowaną na smartfonie lub tablecie.

iTens elektrostymulacja TENS

Jak działa urządzenie do elektrostymulacji iTens?

Urządzenie iTens wykorzystuje bezpieczną, sprawdzoną i znaną w medycynie od lat metodę elektrostymulacji TENS, skutecznie łagodzącą ból. Elekrtostymulator wysyła przez skórę drobne impulsy elektryczne o takich parametrach, aby zapobiegały docieraniu sygnałów bólowych do mózgu. Jednocześnie stymulacja taka pomaga uwolnić endorfiny, czyli naturalne substancje chemiczne, zwalczające ból. Metoda TENS jest niefarmakologiczna, można ją więc łączyć z lekami przeciwbólowymi po to, by brać ich jak najmniej lub wyeliminować je w ogóle.

Ponadto w aplikacji do urządzenia iTens można wybrać program, który zmienia parametry impulsów urządzenia tak, by masować lub rozluźniać mięśnie. Jest to bardzo przyjemne i korzystne, zwłaszcza po wysiłku fizycznym.

iTENS - uśmierzanie bólu

Z czego składa się iTens?

Urządzenie iTENS łączy w sobie 3 nowoczesne współpracujące ze sobą elementy:

1. APLIKACJA MOBILNA - wygodna w użyciu i wielofunkcyjna. Zawiera oprogramowanie zestawu i wykorzystuje ogólnie znane z urządzeń przenośnych ikony, dzięki czemu jest bardzo intuicyjna. Łączy się z Twoim urządzeniem porzez łącze bluetooth. Jest co jakiś czas aktualizowana, a także bezpłatna i możliwa do pobrania w każdym momencie zarówno dla urządzeń z systemem Android jak iOS:

Pobierz iTens iTens pobierz

Aplikacja zawiera 4 główne elementy menu:

 • Ekran główny, na którym sterujesz urządzeniem, po nawiązaniu połączenia przez bluetooth. Widzisz na tym ekranie nazwę wybranego programu i automatycznie zaprogramowany czas do jego wyłączenia. Tu możesz zwiększać/zmniejszać intensywność impulsów, wyłączyć lub wstrzymać chwilowo program, a jeśli uznasz że pewien zestaw ustawień jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, dodać go do listy ulubionych. Widzisz też ilość zestawów podłączonych do aplikacji (można sparować aż 4 urządzenia, ale każde kupowane jest jako osobny zestaw).
 • Listę programów, które możesz wybierać na dwa sposoby: wybierając część ciała, którą chcesz stymulować ("Body part"), lub wybierając nazwę dolegliwości, z którą chcesz walczyć ("Condition", szerzej opisane w instrukcji). Możesz także w tym miejscu przejść do ustawień ręcznych ("Manual mode", jeśli masz odpowiednią wprawę i wiedzę w zakresie elektrostymulacji. Ostatni podpunkt to "Favorite" - tu łatwo znajdziesz Twoje ulubione programy, które dla wygody można nazwać we własny sposób.
 • Dokumentację - tu znajdziesz wbudowane instrukcje (w j. angielskim) oraz galerię pokazującą jak umieszczać iTENS na częściach ciała i w zależności od rodzaju bólu.
 • Ustawienia - tu można nazwać urządzenie np. swoim imieniem, sprawdzić czas trwania bieżącej sesji i ogólnego użycia, a co najważniejsze - śledzić i zapisywać na wykresie rezultaty użycia. Pomaga to potwierdzić jak dobrze iTENS pomógł Ci w walce z bólem.​

 

2. URZĄDZENIE iTENS - niewielki krążek, który jest główną częścią systemu. W nim znajduje się procesor, sterujący pracą urządzenia oraz bateria litowo-jonowa na tyle silna, że wystarcza na cały dzień. Baterię można ładować za pomocą kabla USB np. z laptopa lub za pomocą ładowarki do telefonu czy tabletu. Dioda LED na przycisku włączania i wyłączania sygnalizuje pracę urządzenia i stan naładowania baterii. Za pomocą przycisku można też sterować siłą impulsów, co zwiększa wygodę użytkowania - choć aplikacja jest niezbędna do pełnego uruchomienia i ustawienia, to potem nie trzeba mieć smartfonu/tabletu w ręce, by kontrolować siłę pracy.

3. SKRZYDEŁKA Z NAKLEJKAMI ŻELOWYMI - przyklejasz je do skóry w miejscu powstawania bólu. iTENS przekazuje impulsy elektryczne do ciała właśnie przez skrzydełka i ich żelowe naklejki. Samo skrzydełko jest trwałe i wystarczy na co najmniej kilka miesięcy, ale naklejki z biegiem czasu zużywają się - wysychają lub oblepiają naskórkiem. To normalne zużycie i po 7-15 sesjach przestaną dobrze przylegać do skóry. Możesz je wtedy nawilżać kroplą wody - nanieś, rozprowadź, poczekaj chwilę aż podeschnie, gotowe. Po pewnym czasie nawet ten zabieg przestanie skutkować i naklejki trzeba będzie wymienić na nowe. W zestawie masz zapasowy komplet. Pamiętaj by od razu po użyciu nałożyć osłonki na naklejki, to zapobiegnie ich wysychaniu i zdecydowanie przedłuży trwałość.

 • Skrzydełka są dostępne w 2 rozmiarach, by lepiej je dopasować do ciała - małe 5,5 x 14 cm i duże 6,5 x 16,5 cm
 • Można kupić skrzydełko w postaci podłużnego paska - będzie pasował idealnie na długie mięśnie nóg, ramion czy pleców - rozmiar: 4 x 18 cm.

iTens elektrostymulacja TENS

Produkt medyczny

iTENS przekazuje energię do ciała, zatem musi spełniać międzynarodowe wymogi dla wyrobów medycznych klasy II a. Wykorzystuje metody znane, sprawdzone i bezpieczne, jednak są określone przeciwwskazania do jego używania, dlatego przed skorzystaniem z urządzenia wskazane jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami.

Zestaw iTens składa się z: 

 • aplikacja mobilna (bezpłatna, do pobrania nawet przed zakupem)
 • 1 x urządzenie iTENS z wbudowaną baterią litowo-jonową
 • 1 x ładowarka z kablem USB
 • 1 x małe skrzydełko (5,5 x 14 cm)
 • 1 x zapasowe naklejki żelowe
 • 1 x woreczek strunowy do przechowywania
 • 1 x instrukcja obsługi w języku polskim

Zestaw iTens

Gwarancja na urządzenie: 1 rok.

Gwarancja na skrzydełko: 6 miesięcy.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Opinie pochodzą od zarejestrowanych użytkowników sklepu.